Retainer

Nošení retenčních aparátů je nezbytné pro zdárné ukončení ortodontické léčby. Dokončuje usazení zubů po ukončení jejich pohybů.

Retenční aparát může být vyjímatelný přístroj nošený zpočátku celou dobu v ústech a vyjímaný pouze na jídlo a čištění zubů, později nošený pouze na noc. Jiným typem retenčního aparátu je tenký drát, který je pevně fixován na zadní stranu několika zubů a může být sejmut pouze ortodontistou. Nošení retenčního aparátu podle instrukci lékaře je nezbytně nutné k udržení konečné pozice zubů.

Pokud nastanou jakékoliv problémy při nošení retenčního aparátu, kontaktujte nás prosím co nejdříve telefonicky.

Za nějakou dobu se budou kontroly retenčního aparátu prodlužovat, proto je nezbytné pokud se nemůžete dostavit na plánovanou kontrolu, se co nejdříve přeobjednat.

Zuby, dásně a retenční aparát se musí udržovat v čistotě, aby se omezilo působení plaku na minimum. Zuby se čistí po každém jídle a retenční aparát po každém vyjmutí.. Nejméně 1x denně je třeba přístroj vyčistit kartáčkem a mýdlem. Po každém vyčištění je třeba zkontrolovat zda někde kolem zubů, na dásních nebo na retenčním aparátu nezůstaly zbytky jídla. Pokud nosíte fixní retenční aparát je třeba ho zvlášť pečlivě čistit v místě připevnění na zadní stranu zubů.

Nezapomínejte během ortodontické léčby pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře.

Lékař: MUDr. Ilija Christo Ivanov

Při ztrátě nebo zničení retenčního aparátu budete muset zaplatit jeho plnou cenu.