Soukromá stomatologická praxe
Kodaňská 572/47
101 00 Praha 10
Tel.: +420 222 516 248
Fax: +420 222 520 504
orthoprague@orthoprague.cz

Snímatelná rovnátka jsou primárně určena k nápravě drobných zubních vad a anomálií. Pomáhají k úpravě funkčních nepravidelností chrupu, mezi které se řadí léčba skusu, předkusu, mezer mezi zuby či stěsnání zubů v horní či dolní čelisti. Použití snímatelných rovnátek je vhodné pro správný vývoj dětského chrupu, k narovnání křivých zubů během jejich růstu a pro retenční léčbu dospělých.

 

 

Snadná dentální hygiena i čištění rovnátek.

Podpora správného vývoje dětského chrupu.

 

KONTAKTUJTE NÁS

snímatelná rovnátka - Orthoprague
 

Snímatelná rovnátka pro děti

Snímatelná rovnátka jsou vhodná pro děti, kterým rostou druhé zuby. Kombinace mléčných a rostoucích druhých zubů umožňuje podchycení zubních vad hned v počátcích. Díky tomu snímatelná rovnátka účinně přispívají k správnému vývoji dětského chrupu.

Pro úspěšnou léčbu je důležitý důsledný dohled rodičů nad dětmi při nošení rovnátek a pravidelná kontrola u zubního lékaře specializujícího se na ortodoncii . Snímatelná rovnátka patří mezi zdravotní pomůcky a pacient má nárok na částečnou úhradu nákladů zdravotní pojišťovnou.

Snímatelná rovnátka pomáhají při léčbě:

  • skusu – hluboký, otevřený, obrácený
  • předkusu
  • mezer mezi zuby
  • stěsnání zubů

Během vývoje dětského chrupu je léčba skusu, ať už jde o hluboký, otevřený či obrácený skus, velmi účinná. Má-li vaše dítě křivé zuby, kontaktujte nás a objednejte si termín konzultace. Nejlepší věk ke kontrole chrupu Vašeho dítěti na ortodoncii je věk kolem 7-8 let, kdy se dětský chrup začíná měnit za stálý.

Snímatelná rovnátka pro dospělé

Snímatelný ortodontický aparát je určen také pro teenagery a dospělé, jako součást stabilizační léčby po odstranění fixních rovnátek. V této retenční fázi se sundavací rovnátka nosí nepřetržitě první týden po odstranění fixních rovnátek a dále pouze přes noc. A pokud váš chrup po odstranění fixních rovnátek trpní pigmentovými skvrnami, využijte naše odborné bělení zubů .

Výhody snímatelných rovnátek

Konstrukci snímatelných rovnátek tvoří pryskyřicová nosná část, na kterou navazují drátěné spony pro fixaci jednotlivých zubů. Díky této konstrukci je aparát samonosný. Předností snímatelných rovnátek je vysoká hygieničnost. Rovnátka se před jídlem i během sportování sundávají. Zároveň se velmi snadno čistí. Sundávání je výhodou i pro lepší dentální hygienu . V neposlední řadě snímatelná rovnátka pro děti disponují nižší pořizovací cenou a při pravidelném používání jsou velmi efektivní.

Objednejte si termín konzultace

Nenechte dětem růst křivé zuby, dejte vyniknout jejich krásný úsměv. Vyzkoušejte snímatelná rovnátka. Soukromou zubní praxi Orthoprague naleznete v městské části Praha 10 na ulici Kodaňská 572/47. Pro více informací nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky.